On-Grid/Off-Grid Projeler

Home / HİZMETLER / On-Grid/Off-Grid Projeler
Hizmark, PV santraller dışında güneş enerjisinin bireysel veya daha ufak çaplı öztüketim ağırlıklı kullanımını için de ürün ve hizmetler vermektedir.

Başlıca ürün ve hizmet gruplarımız:

Bireysel enerji ürünleri:

•Cep telefonu/ tablet sarjı
•Aydınlatma
•Radyo & Multimedya

 

Bu ürün grubu güneş enerjisinin bireysel tüketimde kullanıldığı ürünlerdir. Örneğin cep telefonu ya da tabletinizin şarj edilmesi, birkaç ampul gücünde aydınlatma sağlanması, müzik dinlenebilmesi gibi şebeke elektriğine ihtiyaç duyulmadan sadece güneş enerjisini içindeki bataryasında kullanım anları için depolayan sistemlerdir.

 

Ev tipi temel enerji ürünleri:

•500W-3kW arası ev elektrik cihazlarını çalıştıracak sistemler

Bu ürün grubu bir evin içindeki teçhizatlarının elektrik ihtiyacını güneş enerjisinden karşılamayı amaçlayan sistemlerdir. Batarya, inverter, şarj regülatörü gibi tüm bileşenler tek bir kutuda toplanmıştır. Ana kullanım alanları aydınlatma, buzdolabı, çamaşır/bulaşık makinası, TV ve bilgisayar gibi ürünlerdir. Kullanım ihtiyacına göre bir odadan başlayarak bütün bir evin temel gereksinimini karşılayacak şekilde farklı güçlerde bulunmaktadırlar. Bu ürün grubunun en önemli ve ayırt edici özelliği dünyanın bir numaralı batarya üreticisi BYD’nin ürettiği yeni nesil demir bataryalarının kullanılmasıdır. Bu bataryalar sayesinde 15 yıllık bir kullanım ömrüne ulaşılabilmektedir.

 

Kapsamlı öz tüketim sistemleri:

•Bataryalı sistemler
•Şebekeye bağlı sistemler

Yaşam alanları, işletmeler, çiftlikler, üretim merkezleri vb. alanların tüm enerji ihtiyacını güneş enerjisinden karşılayabilecek proje bazlı sistemlerdir. Elektrik ihtiyacına göre pv panel ve batarya büyüklük ve adetleri belirlenir ve kurulum için uygun alan olması durumunda müşterinin isteğine göre bir sistem planlaması ve kurulumu gerçekleştirilir.

Bu sistemler şebekeden bağımsız sadece güneş enerjisinden gelen elektriğin depolanması ve buradan kullanılması şeklinde olabileceği gibi, batarya ve depolama kullanılmaksızın şebekeye bağlanma imkanı varsa çift sayaç yöntemiyle güneşten üretilen elektriğin şebekeye aktarılması ve buradan ay sonunda mahsuplaşılması şeklinde de olabilir.

Hemen İletişime geçin

Sorularınızı burdan gönderin, en kısa zamanda size dönüş yapalım.